Проблеми здоров’язбереження завжди актуальні для ІДГУ!

24 квітня 2025 року науковці та здобувачі освіти 15 провідних закладів вищої та передвищої освіти України зібрались на пленарному засіданні ІV Всеукраїнської науково-практичної конференції  «ЗДОРОВ’ЯЗБЕРІГАЛЬНЕ СПРЯМУВАННЯ ОСВІТИ У ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ ГУМАНІТАРНОГО ПРОФІЛЮ: ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ТА ШЛЯХИ ЇХ РОЗВ’ЯЗАННЯ»

До участі в конференції зареєструвалися понад 90 учасників. Робота проходила у форматі шести секційних засідань, тематика яких охоплювала ключові аспекти збереження та відновлення здоров’я, впровадження новітніх технологій здоров’язбереження не лише у сфері фізичної культури й спорту, а й у підготовці фахівців гуманітарного профілю.

З вітальним словом виступили лідери сучасної освіти: Кічук Надія Василівна – доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Академії вищої освіти України та Міжнародної академії педагогічних і соціальних наук, декан педагогічного факультету та Мітова Олена Олександрівна – доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор, майстер спорту України з баскетболу, завідувач кафедри спортивних ігор Навчально-наукового інституту «Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту» Українського державного університету науки і технологій.

На пленарному засіданні були представлені найважливіші напрями та практико-орієнтовні  підходи у реалізації здоров’язберігальних інновацій.

Виступ Рощіна Ігоря Геннадійовича доктора педагогічних наук, доцента кафедри фізичного виховання, спорту та здоров’я людини ІДГУ дозволив визначити пріоритети у використанні здоров’язберігальних підходів в системі спортивної підготовки висококваліфікованих фехтувальників як засобу збереження спортивного довголіття.

Багато уваги привернули питання стосовно використання проєктної діяльності в навчальному процесі  в контексті залучення до неї здобувачів вищої освіти «Активна школа», проєктна діяльність у сфері можливостей лікувальної, реабілітаційної фізичної культури (доповідачі Станєва Світлана Василівна, викладач кафедри фізичного виховання, спорту та здоров’я людини ІДГУ та Стойкова Валентина Пилипівна, директор центру кар’єрного зростання ІДГУ).

Щорічно з нами ділиться досвідом відносно сучасних методів фізичної реабілітації у формуванні здоров’язберіаючої компетенції майбутніх фахівців фізичної культури Сімон Марина Ростиславівна, фахівець-консультант, реабілітолог, КУ Ізмаїльського міського інклюзивно-ресурсного центру.

Зміст, технології, перспективи формування здоров’язбережувальної компетентності в майбутніх учителів природничих дисциплін є чи не найважливішим аспектом їх майбутнього фаху, що і представила  в доповіді Мондич Оксана Валентинівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри загальної педагогіки і спеціальної освіти ІДГУ.

Модератор пленарного засідання Баштовенко Оксана Анатоліївна кандидат біологічних наук, доцент, завідувачка  кафедри фізичного виховання, спорту та здоров’я людини ІДГУ акцентувала увагу спільноти на важливості всебічного обговорення питань здоров’язбереження, вирішення проблем та сучасних викликів не тільки в освіті, а й задля реалізації однієї з Цілей сталого розвитку суспільства – забезпечення здорового способу життя та сприяння благополуччю для всіх у будь-якому віці! Пленарне засідання завершено, робота з а секціями – триває!Здоров’язберігальне спрямування освіти 8

Здоров’язберігальне спрямування освіти 9

Здоров’язберігальне спрямування освіти 10

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *