Самодисципліна – запорука успіхів в навчанні та професійній діяльності

30 травня 2025 року на кафедрі фізичного виховання, спорту та здоров’я людини старший викладач Житомирський Л.О. провів зі студентами 1-3 курсів відділення фізичного виховання педагогічного факультету «Круглий стіл». Тема – «Моніторинг збереження контингенту учнів  в спортивних секціях закладів шкільної та позашкільної освіти».

У своїй практичній діяльності вчителі фізичної культури та тренери-викладачі стикаються  з багатьма проблемами, які впливають на результати їх роботи. Однією з болючих є відсів учнів в групах початкової підготовки в ДЮСШ та спортивних секціях ЗЗСО.

Модератор круглого столу ст. викладач Житомирський Л.О. ознайомив присутніх з причинами методичного та організаційного характеру, які впливають на відсіювання дітей. Зокрема було відзначено, що спеціалісти, які проводять навчально-тренувальні заняття, не завжди дотримуються важливих принципів тренування: регулярність занять, поступовість у збільшенні фізичного навантаження та проведення однотипних тренувань, які психічно стомлюють юних спортсменів.

Студенти були ознайомлені з рекомендаціями, які дозволять майбутнім вчителям фізичної культури  і тренерам-викладачам зберігати контингент учнів в групах та виконувати одне з найважливіших завдань, яке висувається перед фахівцями фізичної культури і спорту: підготовка спортивного резерву для збірних команд України та залучення молоді до занять фізичною культурою і спортом.

Студентам була озвучена порада з якою вони повністю погодились: «Всі успіхи розпочинаються з самодисципліни. Все розпочинається з тебе!»

Цікавим був  виступ завідувачки кафедри доцентки Баштовенко О.А., яка акцентувала на важливості медико-біологічних знань для майбутніх фахівців вчителів  і тренерів-викладачів. Адже ці знання складають основу первинного біологічного відбору та орієнтації майбутніх спортсменів до видів спорту, формують розуміння про фізичні можливості організму та адаптацію до тренувальних навантажень.

Студенти активно долучилися до обговорення. Так, Михайло Шкьопу поділився досвідом свого батька Шкьопу Миколи Івановича, нашого стейкходера, який поєднує роботу вчителя ЗЗСО та тренера з баскетболу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *